حسابداری و آمار فروش کلی هزینه ها و برداشت واریز


حسابداری و آمار فروش

تاثیر حسابداری یا حسابرسی در امور کافه و رستوران


حسابداری در کافه و رستوران به معنای ثبت و مدیریت درآمدها و هزینه‌های مجموعه است.
از مزایای ثبت امور حسابداری میتوان به بهبود عملکرد یک مجموعه در طی زمان اشاره کرد. زمانی که اطلاعاتی از قبیل درآمدها ، ثبت هزینه‌ها ، تعیین سود ، زیان ، پرداخت ، واریز و ثبت مالیات برای مدیریت یک مجموعه مشخص میشود، وی میتواند به راحتی در مورد شرایط فعلی تصمیم گیری کند و اقدامات لازم را انجام دهد.


هم در قسمت حسابداری و هم در پیشخوان خلاصه ای گردش روزانه مجموعه شما نمایش خواهد داده شد.در چارت قسمت پیشخوان فقط دریافتی با کارتخوان، دریافتی نقدی، فروش روزانه و سود به اپراتور نشان داده میشود.
و اما قسمت حسابداری پیشرفته خیلی متفاوت تر و دقیق تر است که حتی با کلیک بر روی همان چارت میانبر هم میتوان وارد آن قسمت شد. در ابتدای ورود به بخش حسابداری شما توانایی فیلتر با تاریخ را دارید و پس از مشخص کردن بازه ی مورد نیاز، تمام ریز جزئیات شما نشان داده میشود.
ریز جزئیاتی اعم از میزان کل گردش مالی، هزینه های مواد اولیه، سود خالص، ساعت و زمان ثبت تمام سفارشات در آن بازه، ریز به ریز آیتم های ثبت و عرضه شده به مشتریان، تمام تخفیفات اعمال شده، مشخص شدن دریافت های نقدی و کارتی مختص به هر سفارشَ، شماره فاکتور ها و ... .
برای ورود به بخش حسابداری پیشرفته یک رمز دوم نیاز است، به همین دلیل از نیروی پرسنل ، فقط نفراتی میتوانند به این بخش دسترسی داشته باشند که مدیریت این رمز را در اختیار آنها گذاشته باشد.

همانطور که در بخش کاست کنترل اشاره کردیم، تمام هزینه ی های شما برای یک محصول ثبت خواهند شد و در نهایت، قیمت تمام شده ی محصولات به شما نمایش داده خواهد شد. شما با توجه به آنها یک قیمت تمام شده و یک قیمت فروش در نظر خواهید گرفت.
سیستم حسابداری نیز نسبت به ثبت کرده های شما نسبت سود و زیان شمارا برایتان در طی فیلتر های خاصی نشان خواهد داد.

در سیستم حسابداری هر فاکتور به صورت مجزا نمایش داده خواهد شد و حتی دریافت نقدی و کارتخوان نیز برای شما قابل مشاهده است.
میتوان با این سیستم حسابداری موجودی صندوق مالی و نقدینقی و همچنین میزان دریافتی ها و واریزی هارا را به دقیق ترین شکل ممکن پیشبینی و کنترل کرد.

تمام هزینه های اضافی و سرمایه گذاری ها در این سیستم توسط اپراتور ثبت خواهد شد و در صورت الزام با سیستم حسابداری نیز محاسبه خواهند شد تا سرمایه گذاری ها و درصد سود و زیان و میزان پرداخت و واریز نیز مشخص شود.

هیچ شخص حقیقی و حقوقی به اطلاعات حسابداری شما دسترسی نخواهد داشت. این بخش فقط توسط مدیریت مجموعه و اشخاص قابل اعتماد مدیریت که دارای رمز دوم هستند میتواند قابل مشاهده باشد. 

خرج و مخارج اضافی همیشه و همه جا هستند. هزینه هایی اعم از تعمیرات ، خرابی ، مواد مصرفی غیر قابل پیشبینی و ...
برای مثال شما نیز قطعا در مجموعه های خود هزینه هایی از قبیل سرویس تجهیزات و خرید و سرمایه گذاری در تجهیرات جدیدتر دارید. در این بخش میتوانید این مخارج را یادداشت کنید و برای حسابرسی های خود با تمرکز بیشتر بپردازید.

شاید چندین بار شده است که بدون اطلاع از پرداختی ها و با روال عادی در حال کسب و کار هستید. اما یکباره به خاطر می آورید که به چند نفر در کسب و کار خود بدهکار و بستانکار هستید.
با ثبت تمام این اطلاعات در سیستم علاوه بر محاسبه ی دقیق حسابداری، میتوانید از اعلان این معاملات نیز بهره مند شوید.

ثبت هزینه‌ها و برداشت‌ها از صندوق یک کافه رستوران بسیار مهم است. چون با ثبت هزینه‌ها و برداشت‌ها از صندوق و با داشتن اطلاعات کافی، مدیران کافه رستوران ها می‌توانند بهترین راه‌حل‌ها را برای کاهش هزینه‌ها و بهبود عملکرد مالی پیدا کنند تا بتوانند در موعدهای خاص به بدهکاری ها و بستانکاری های مجموعه بپردازند. باید بدانید که اطمینان از امنیت مالی با ثبت هزینه‌ها و برداشت‌ها به وجود می آید و مدیران می‌توانند هرگونه نقص در مالی کافه را شناسایی کرده و از روند پیشرفت مالی کافه اطمینان حاصل کنند. در نهایت این امر باعث میشود، در مقابل هرگونه سوء استفاده از منابع مالی کافه جلوگیری کند.

دیدگاه ها


ارسال دیدگاه

نظرات و پرسش و پاسخ کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است شما اولین نفر باشید